Reklama

Dla Kacperka

  • 12 kwietnia 2023
  • 27 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 2438

[WIDEO, FOTO] "Poezja i muzyka pod 13" z sercem

W piątek 21 kwietnia odbyło się 101. spotkanie z cyklu "Poezja i muzyka pod 13". Goście dopisali i artyści mogli zaprezentować im ciekawy program, w którym w wierszach i piosenkach przewijało się słowo "serce". Spotkanie relacjonuje Renata Zborowska. Zobaczcie filmowy skrót z koncertu!Piękne wiersze Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Kazimierza Przerwy - Tetmajera, Antoniego Słonimskiego, Władysława Broniewskiego, Jana Twardowskiego, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej i Agnieszki Osieckiej recytowali: Elżbieta Jasińska, Karina Bieszczad i Michał Pudełko.

"Poezja i muzyka pod 13" z sercem - 21.04.2023 · fot. Maciej Wilczek


Ilustracją muzyczną były piosenki bardziej lub mniej znane, pochodzące z lat odległych (1933 - 1935), nieco młodsze z lat 1970 -1998) oraz te najmłodsze z 2021 i 2022 roku zaprezentowane przez Paulinę Kolarz, Roksanę Sawicką, Aurelię Uszok, Magdę Kawkę, Kingę Baron, Szymona Kaula, Macieja Wilczka, Renatę Zborowską i zespół wokalny "Trzynastka" z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Kolejny wieczór i kolejny temat przypadły naszym gościom do gustu, wykonania wierszy i piosenek bardzo się podobały. Cieszymy się bardzo, że nasze spotkania sprawiają wiele radości nam wszystkim - gościom i wykonawcom. Dziękuję serdecznie wszystkim za udział i zapraszam na następny wieczór w czerwcu.

Renata Zborowska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj