Reklama

Dla Kacperka

  • 26 listopada 2022
  • 8 stycznia 2023
  • wyświetleń: 13119

Koncert w Bugsy's dla Kacperka. Zobaczcie zapis transmisji!

W sobotni wieczór 7 stycznia klubie Bugsy's Music w Pszczynie odbył się koncert charytatywny "Usłysz Muzykę dla Kacperka". Wystąpiły dwa zespoły ze Śląska: Roboty na Wysokości oraz Holly Blue. Koncert był transmitowany na żywo na Facebooku pless.pl i na stronie głównej naszego portalu. Dostępny jest zapis transmisji!

Na naszym profilu na Facebooku możecie obejrzeć zapis transmisji.Usłysz Muzykę dla Kacperka w Bugsy's Music - Holly Blue - 07.01.2023
Usłysz Muzykę dla Kacperka w Bugsy's Music - Holly Blue - 07.01.2023 · fot. pless.pl


Kacperek urodził się z wadą rozwojową słuchu prawego ucha - mikrocją z atrezją. Co to znaczy? To znaczy, że Kacper nie ma ucha oraz przewodu słuchowego i słyszy tylko na jedno uszko.

Kacper Chodura z Miedźnej
Kacper Chodura urodził się z wadą rozwojową ucha · fot. archiwum rodzinne


Chłopiec może słyszeć obustronnie i mieć piękne uszko - został zakwalifikowany do operacji rekonstrukcji małżowiny usznej i odbudowy kanału słuchowego w USA. Operacja zaplanowana jest na 17 kwietnia 2023 r. Możesz mu w tym pomóc!

O tym, dlaczego Kacper nie słyszy na jedno uszko i na czym będzie polegała operacja w USA, opowiada mama 6-latka, Paulina Chodura:Koncert był transmitowany w internecie na żywo, na Facebooku pless.pl i na stronie głównej portalu.

Zapowiedź koncertu m.in. z udziałem Alicji Janosz i Barbary Brody-Malon:ArtyściRoboty na WysokościZespół powstał w 2008 r. w Katowicach, choć muzycy znają się towarzysko i muzycznie od połowy lat 90. W 2010 ujawnili się krążkiem pt. Studio Huta, który pokazał nieco zappowskie i awangardowe oblicze grupy. W czasie kilkuletniego zawieszenia każdy z muzyków był zaangażowany w inne projekty. Daniel działał w zespołach Locomotive Sun i No More Electro. Bracia Sawiccy przez lata współtworzyli m.in. zespół Iowa Super Soccer.

Roboty na Wysokości
Roboty na Wysokości · fot. materiały prasowe


Po kilku latach wracają z piosenkami o bardziej przystępnym charakterze. Aktywizacja działań nastąpiła pod koniec 2020 roku. Do chwili obecnej zespół opublikował w mediach społecznościowych kilka premierowych piosenek powstałych w roku 2021, które mają być zapowiedzią drugiej płyty. Roboty na Wysokościach lubią żonglować stylistykami. Choć dzisiaj idą w kierunku prostych form i ładnych melodii, nie wyklucza to jednak w przyszłości muzycznych wolt. Obecnie zespół pracuje nad nagraniem płyty.

Skład: Piotr Sawicki - bas, Wojtek Sawicki - gitary, Bartosz Gajda - klawisze, Przemysław Borowiecki - perkusja, Daniel Hozumbek - wokal.

Posłuchaj utworu "Kwaśne maliny":Holly BlueHolly Blue to trio pochodzące ze Śląska. Zespół założony został w 2011 przez Sonię Kopeć (wokal, klawisze), jej brata Krystiana (bas) i muzyka oraz producenta Emila Blanta. W 2020 r. do składu dołączył gitarzysta Artur Szmer. Twórczość zespołu, określana jako "intelligent pop", może kojarzyć się z klimatami Roisin Murphy, Reginy Spector czy Emiliany Torrini. Pomimo inspiracji zachowuje jednak własny unikatowy klimat charakteryzujący się subtelnym głosem Soni oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami.

Debiutancka płyta zespołu pt. "First Flight" ukazała się jesienią 2012 r. Zespół grał wspólne koncerty m.in z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami - Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade, Natalią Przybysz, Julią Marcell czy Natalią Nykiel.

Holy Blue
Holy Blue · fot. materiały prasowe


W 2013 roku zespół wystąpił na festiwalu SOPOT TOPtrendy i zagrał dużą trasę po Polsce oraz Wyspach Brytyjskich. Piosenki Holly Blue grane są regularnie w ogólnopolskich stacjach radiowych oraz znalazły się na składankach "Sealesia 1" i "Sealesia 2", "Mysłowice Dobrze Brzmiące" oraz "Cafe Night & Day: Chillout & Alternative Edition 2014".

W 2016 zespół powrócił z nową płytą "UpBeat". Jednym z producentów albumu był Eddie Stevens znany ze współpracy z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7. 15 kwietnia 2021 ukazała się trzecia płyta grupy pt. "Guantanamo", która weszła na listy przebojów regionalnych i ogólnopolskich stacji radiowych. W 2021 zespół zagrał letnią trasę koncertową promującą nowy album. Obecnie grupa pracuje nad czwartym krążkiem długogrającym.

Posłuchaj: Irresistible (Emil Blant Remix):LicytacjePodczas wydarzenia odbyły się aukcje obrazów, zdjęć, plakatów, książek przekazanych przez darczyńców oraz przedmiotów podarowanych przez znanych polskich artystów.

Licytacje wciąż trwają w serwisie Allegro - zajrzyj TUTAJ.Do zdobycia m.in. płyta "Alicja Janosz Dzieciom" z autografem artystki.

Wsparcie poza koncertemJeśli masz ochotę wesprzeć Kacpra, to zapraszamy na poniższą stronę, gdzie można wpłacać dowolne kwoty: https://omnibus.pless.pl/pl/zbiorki/kacper-chodura

Portal pless.pl objął wydarzenie patronatem.

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bugsy's Music Restaurante" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bugsy's Music Restaurante

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bugsy's Music Restaurante" podaj