Reklama

Dla Kacperka

  • 29 lipca 2022
  • 31 lipca 2022
  • wyświetleń: 2576

Kacperkowy kiermasz podczas Śląskich Targów Rzemiosła!

Za nami:

W niedzielę, 31 lipca w Parku Zamkowym podczas Śląskich Targów Rzemiosła odbędzie się kiermasz charytatywny na rzecz Kacperka Chodury, który czeka na operację odbudowy ucha.

ucho kacper chodura
Kacper Chodura cierpi na mikrocję III stopnia z atrezją - czeka na operację odbudowy ucha · fot. archiwum rodzinne


6-letni Kacper Chodura z Miedźnej urodził się z wadą rozwojową słuchu prawego ucha - mikrocją III stopnia z atrezją. To znaczy, że Kacper nie ma ucha oraz przewodu słuchowego i słyszy tylko na jedno uszko. Z powodu tej wady oraz obniżonego napięcia mięśniowego i zaburzeń integracji sensorycznej chłopiec objęty jest Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju, Kształceniem Specjalnym oraz terapią SI. Można pomóc mu w walce o sprawność, lepszy rozwój i samodzielność. Został zakwalifikowany do operacji odbudowy ucha, która jest bardzo kosztowna. Ma odbyć się już w kwietniu 2023 roku.

Pomóżmy rodzinie Kacperka zebrać pieniądze! Potrzeba jeszcze ponad 200 tysięcy złotych! By przyspieszyć zbiórkę, organizowane są charytatywne akcje i kiermasze. Jeden z nich już podczas Śląskich Targów Rzemiosła w ramach festiwalu Śląskie Miraże. Targi potrwają przez 3 dni - od 29 do 31 lipca, natomiast kiermasz na rzecz Kacperka w niedzielę, 31 lipca od godz. 10.00.

Podczas festiwalu już od piątku odbędzie się również kwesta na rzecz chłopca. Wolontariusze będą chodzić ze skarbonkami w parku i na rynku.

Kacpra można też wesprzeć, wpłacając pieniądze w serwisie siepomaga.pl:lub na konto Kacperka, które prowadzi pszczyńskie Stowarzyszenie Omnibus:
https://omnibus.pless.pl/pl/zbiorki/kacper-chodura

Więcej o Śląskich Targach Rzemiosła: https://www.pless.pl/wiadomosci/74781
Program Śląskich Miraży: https://www.pless.pl/wiadomosci/73807

kacper chodura

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.