Dla Kacperka

  • 4 lutego 2022
  • 14 lutego 2022
  • wyświetleń: 5700

[FOTO] "Poezja i muzyka pod 13" walentynkowo. Pomoc Kacperkowi

W piątek, 11 lutego odbyło się 95. już spotkanie z cyklu "Poezja i muzyka pod 13". poświęcone tym razem tematyce walentynkowej. Relację zdaje organizatorka Renata Zborowska.

"Poezja i muzyka pod 13" walentynkowo - 11.02.2022 · fot. Maciej Wilczek


Ostatni koncert 11 lutego poświęcony został tematyce walentynkowej. Tytuł - "Odkryjemy miłość nieznaną" - sugerował repertuar związany z miłością tajemniczą, zagubioną, niebanalną. Przygotowaliśmy piękne utwory poetyckie najlepszych polskich twórców oraz mniej lub bardziej znane piosenki mówiące o miłości.

Karina Bieszczad przedstawiła wiersze Jana Brzechwy, Wisławy Szymborskiej, Anny Kamieńskiej, Haliny Poświatowskiej i Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej. Michał Pudełko zaprezentował utwory Józefa Ignacego Kraszewskiego, Kazimierza Wierzyńskiego, Bolesława Leśmiana oraz Edwarda Stachury, a Renata Zborowska uzupełniła ten wybór o teksty Marii Konopnickiej i Jonasza Kofty.

Muzyczną część koncertu rozpoczął i zakończył Szymon Kaul, który wykonał "zaocznie" dwie znakomite piosenki: "Odkryjemy miłość nieznaną" oraz "Taka miłość w sam raz". Pozostali wokaliści przygotowali również piękny repertuar:

  • Magda Kawka - "Charlie, Charlie" i "Nad przepaścią"
  • Kinga Baron - "Wielkie tytuły" i "Jak długo jeszcze"
  • Grzegorz Wuwer - "Żal mi nadziei" oraz "I ciebie też bardzo" (w duecie z Kingą)
  • Paulina Kolarz - "Kochana"
  • Maciej Wilczek - "Myśmy byli sobie pisani"
  • Renata Zborowska - "Byle nie o miłości" i "Kiedy mnie już nie będzie".


A to wszystko na tle pięknej scenografii przygotowanej przez panów akustyków Pszczyńskiego Centrum Kultury...

Postanowiliśmy wspomóc przy okazji koncertu naszą wokalistkę Paulinę Chodurę, która zbiera pieniądze na kosztowną operację swojego syna Kacperka i poprosiliśmy naszych gości obecnych na sali o zasilenie choćby drobnym datkiem skarbonkę fundacji Omnibus (pod opieką fundacji znajduje się Kacperek).

Prosimy też tych, którzy oglądali nas on-line o pomoc!Dziękuję wszystkim, którzy pojawili się na sali widowiskowej i osobiście uczestniczyli w naszym koncercie. Dziękuję Państwu za wszystkie miłe słowa, bo potwierdzają one, że to, co robimy, ma sens. Zapraszam do obejrzenia koncertu tych, którzy nie mieli okazji zrobić tego w piątek:Dziękuję wszystkim wykonawcom oraz innym osobom, które przyczyniły się do realizacji piątkowego koncertu!

Przypominam, że w okresie zagrożenia epidemiologicznego przenieśliśmy nasze wieczory na salę widowiskową Pszczyńskiego Centrum Kultury i dzięki temu możemy dotrzeć do szerszej widowni poprzez transmisję on line. Od jakiegoś już czasu zapraszamy naszych gości na widownię, ale wszyscy tęsknimy za atmosferą, jaka była przez lata w "13". Mamy nadzieję, że od nowego sezonu wrócą dawne wieczory i będziemy mogli zaprosić Państwa na chwilę z poezją mówioną i śpiewaną "po staremu". Póki co staramy się dać z siebie wszystko, aby nasze koncerty umiliły Państwu piątkowe wieczory i dały chociaż namiastkę tego, z czym mieliście Państwo do czynienia przez ostatnie lata.

Już dzisiaj zapraszam na kolejne spotkanie z "Poezją i muzyką pod 13". Zgodnie z zapowiedziami w tym sezonie kulturalnym realizujemy nasz projekt co dwa miesiące, zatem spotkamy się w kwietniu. Szczegółowe informacje ukażą się na stronie Facebooka i pless.pl oraz na plakatach - Dziękuję i zapraszam!

Renata Zborowska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj